Piri: HDP’liler tutuklanırsa vize serbestisi onaylanmaz

kati piri
Paylaş
 

AP Türkiye Raportörü Kati Piri, Avrupa Parlamentosu’ndaki oturumda yaptığı konuşmada bir HDP’li milletvekilinin dahi tutuklanması durumunda Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye için vize serbestisini asla onaylamayacağını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nun Dışişleri Komitesi’nde konuşma yaptığı oturumda AP Türkiye Raportörü Kati Piri’de konuştu. AP Türkiye Raportörü Piri, konuşmasında dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Piri, HDP’li milletvekillerinin hapse girmesi durumunda Türkiye için vize serbestisinin asla onaylanmayacağını kaydetti.

Piri, oturumdaki konuşmasında “Siz (Selahattin Demirtaş) veya meslektaşlarınız (HDP milletvekilleri) parmaklıklar arkasına girerse, Avrupa Parlamentosu Türkiye için vize serbestisini asla onaylamaz” dedi.

Avrupa Parlamentosu’nun büyük çoğunluğunun Türkiye’de pek çok alanda olanlarla ilgili çok eleştirel olduğunu da ifade eden Piri, “Çok sayıda milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında biz hedefin HDP olduğunu biliyoruz” dedi.

anf

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bizi Facebook’tan takip edin!
Arşiv

Mobil site