Hacı lokman birlik’i sürükleyen polislere ödül gibi ceza

hacı
Paylaş
 

3 Ekim’de Şırnak’ta Hacı Lokman Birlik’in cenazesinin akrep aracına bağlanarak sürüklenmesiyle ilgili yütürülen soruşturma sonucunda polislere ödül gibi ceza verildi. 4 polise kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verildi.

Şırnak’ta 3 Ekim’de Hacı Lokman Birlik’in sokak ortasında infaz edildikten sonra cenazesinin akrep aracına bağlanarak sokaklarda sürüklenmesiyle ilgili İçişleri Bakanlığı inceleme başlatmıştı. İnceleme kapsamında olayla ilgili iki özel harekat polisinin açığa alındığı belirtilmişti.

Soruşturma sonucunda polis memurları İ.A.A. ve H.C.Y. hakkında “Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” fiilinden 16 ay uzun süreli kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verildi.

Polis A.G. hakkında “Amir ve üstlerine iletilmesi gereken bilgi ve buyrukları, zamanında iletmemek ya da gizlemek” iddiasıyla 4 ay kısa süreli kademe ilerlemesinin durdurulmasına karar veren emniyet, polis F.K’ye ise “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” iddiasıyla 6 ay kısa süreli durdurma yaptırımı uyguladı.

Kaynak: Cumhuriyet

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bizi Facebook’tan takip edin!
Arşiv

Mobil site