‘’Gelin bütün koltukları Kürdistan halkına ve çıkarlarına kurban edelim.”

Kürdistan Parlamentosu Başkanı Yusuf Muhammed,
Paylaş
 

Parlamento Başkanı: Koltuğum Kürdistan’a kurban olsun

Kürdistan Parlamentosu Başkanı Yusuf Muhammed, “Koltuğum Kürdistan halkına kurban olsun. Gelin bütün koltukları halkın çıkarlarına kurban edelim” dedi.

Süleymaniye’deki Şari Cıwan Oteli’nde bugün başlayan Kürdistan Bölgesi Belediyeleri Forumu’nda katılan Parlamento Başkanı Yusuf Muhammed, Başkan Mesud Barzani’nin temsilcisi Fuad Masum’un ziyaretiyle ilgili konuştu.

Yusuf Muhammed, “Kürdistan Bölgesi’nin durumu; parlamentonun çalışması, parlamento başkanının gitmesi, parlamento başkanı ile bakanların gönderilmesiyle çözüme kavuşmaz” dedi.

Muhammed, “Halkın ne durumda olduğunu görüyoruz. Maaş alamıyorlar, maaşları dörtte bire indirilmiş. Oturmuş bir iktidar sistemimiz yok, yönetim ve demokrasi süreci akamete uğramıştır” ifadelerini kullandı.

Gerçekçi bir irade olmadan çözüm bulunamayacağını söyleyen Muhammed, çözüm sözkonusu olduğunda görevini bırakıp bırakmayacağı hakkında şunları söyledi:

“Koltuk benim için önemli olsaydı, Erbil’de kalabilmek için çaba gösterirdim. Koltuğum Kürdistan halkına, Kürdistan Bölgesi’nin durumunun iyileşmesine kurban olsun. Gelin bütün koltukları Kürdistan halkına ve çıkarlarına kurban edelim.”

Etiketler:
goran kürdistan
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bizi Facebook’tan takip edin!
Arşiv

Mobil site