Efkan Ala’dan Nusaybin,Şırnak ve Yüksekova’ya operasyon sinyali

efkan
Paylaş
 

İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Yüksekova, Nusaybin ve Şırnak merkezde de barikat ve çukurlar var. Oralarda da bu temizlikler yapılacak” diyerek, Cizre, Sur, İdil ve Silopi’ye benzer operasyonların bu kentlerde de yapılacağının işaretini verdi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, hendek operasyonlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yüksekova, Nusaybin ve Şırnak merkezde operasyon yapılacağını belirterek, saldırı işareti veren Ala şunları söyledi: ”Nerede barikat varsa temizlenecek. Türkiye bir kararlılık içerisinde. Şırnak merkezde, Yüksekova’da da Nusaybin’de de bazı mahallelerde çukurlar var barikatlar var oralarda da bu temizlikler yapılacak. Bir iki gün öncesinden, bazen yarım gün öncesinden operasyon yapılma anı yerel yöneticiler tarafından vatandaşlarımıza bildirilmektedir. Hazırlıklar yapıldıktan sonra operasyonlar gerçekleştirilmektedir.”

Durumun önceden haber verildiğini de söyleyen Ala, “Şırnak il merkezi ve diğer iki ilçemizde de aynı yöntemle, vatandaşlara yarım gün, bir gün öncesinden, sokağa çıkma yasağı da ilan edilerek durum bildirilecek” dedi.
DİHA

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bizi Facebook’tan takip edin!
Arşiv

Mobil site