Cizre’de toplu infaz iddiası güçleniyor

Cizre’de toplu infaz iddiası güçleniyor
Paylaş
 

Cizre’de iki ayrı binanın bodrum katına eş zamanlı olarak devlet güçlerince düzenlenen saldırıda aralarında yaralıların da bulunduğu çok sayıda kişinin infaz edildiğine dönük iddialar güçleniyor. Saldırıların olduğu mahalleden Cizre Devlet Hastanesi morguna cenazeler getirildiği bildirildi.

Günlerdir Şırnak’ın Cizre ilçesi Cudi Mahallesi’nde iki ayrı binanın bodrumunda mahsur kalan çok sayıda yaralının bulunduğu noktalara düzenlenen saldırılarla ilgili yeni bilgiler edinildi. Her iki bodruma da akşamüzeri saldırı düzenlendiği belirtildi. Yerel kaynaklar, TRT’nin operasyonun başladığını aktardığı 17.00 ile 19.00 saatleri arasında bölgede çatışma yaşanmadığı, ancak şiddetli patlama sesleri geldiğini bildirdi. Aynı saatlerde Cizre Devlet Hastanesi’ne ilk etapta 7 cenazenin getirildiği öğrenildi.

Cudi Mahallesi Bostancı Sokak’taki ilk bodrumda 16 gündür hastaneye kaldırılmayı bekleyen 15 yaralı, 7 cenaze ve 9 kişinin bulunduğu biliniyordu. Yine aynı mahallede, yapılan top atışları nedeniyle 9 kişinin yanarak, 16 yaşındaki bir çocuğun ise kapı önünde devlet güçlerince katledildiği ikinci bir binada ise çok sayıda yaralının olduğu öğrenilmişti. Her iki binaya da aynı anda operasyon düzenlendiği ve yaralıların devlet güçleri tarafından infaz edildiği belirtiliyor.

Devlet güçleri ile bağlantılı sosyal medya hesaplarından da operasyonun tamamlandığı ve 29 kişinin infaz edildiği iddia edildi.

Kaynak: DİHA

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bizi Facebook’tan takip edin!
Arşiv

Mobil site