Ahmet Davutoğlu’ndan Cizre açıklaması

davutoglundan-cizre-aciklamasi
Paylaş
 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cizre’de 8 kişinin hayatını kaybettiği, 21 kişinin yaralı halde beklediği bodrum katında hiç yaralının olmayabileceğini söyledi. Davutoğlu, “Muhtemelen yaralı hiç yok, getirilen yaralı olmadı” dedi.

davutoglundan-cizre-aciklamasi

Cizre devlet hastanesine 20 roket atılırken bunların sesleri çıkmadı. ‘Neden atıyorsunuz’ diye sormadılar. Bugün bizi suçlayanlar, bu roketler savunmasız insanların bulunduğu hastaneye atılırken tek bir tavır sergelemediler, tek bir kelime konuşmadılar.

Son günlerde Cizre’ye yönelik bazı iddialar dile getiriliyor. Sözü edilen yaralılarla ilgili olarak bize intikal eden bilgilerden sonra ambulansları olay mahalline yetişmesi için çaba sarfettik.

Sözü edilen bölge öyle bir bölge ki, olay mahalline gitmeye çalışan görevlilerimiz ateş altında kalıyor. Bunlardan bir tanesini şehit verdik. Buna rağmen Şırnak Valiliği, oradan gelen bir telefon üzerine en yakın mesafeye 10 ambulans, 30 sağlık personeli gönderdi, o bölgeye yaklaştı ama gelen kimse olmadı.

Ambulanslar binaya doğru hareket ettiklerinde keskin nişancılarla, roketlerle ambulanslara saldırı yaptılar. ‘Siz getirin’ dediğimizde getiren kimse olmadı. Neden ambulansların gitmesine izin verilmez? Cizre’de operasyonun son aşamasına geldik. Yaralı bir terörist de olsa onu tedavi eder, adalete teslim ederiz.

Türkiye bir demokratik hukuk devletidir. Kim olursa olsun yaralı olduğu anda ona ulaşmaya çalıştık. Sabah 07.21 ile 15.30 arasında bütün sağlık önlemleri alınmasına rağmen yaralıların tahliye olmaması için hiçbir gerekçe kalmamış olmasına rağmen maalesef bu yaralılar evden çıkmadılar ya da böyle bir yaralı muhtemelen hiç yok. Bu kadar süre orada beklendi, olduğu iddia edilen yaralılardan hiç ses çıkmadı.

NerinaAzad

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bizi Facebook’tan takip edin!
Arşiv

Mobil site