Abdulbaki Sönmez’in Babasından devlete yalanlama

images
Paylaş
 

 

Ankara saldırısını üstlenen TAK’ın ismini açıkladığı Abdulbaki Sönmez’in babası Musa Sönmez’den DNA örneği alındı. Baba “Fotoğraftaki oğlum” dedi.
fotograftaki-kisi-salih-neccar-degil-oglum-abdulbaki-sonmez

Habertürk‘te yer alan habere göre, Ankara’da 28 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıdan 3 gün sonra olayı üstlenen TAK, saldırıyı üyeleri Abdulbaki Sönmez’in gerçekleştirdiğini iddia etmişti.

Bu açıklama üzerine Sönmez’in Van’daki babası Musa Sönmez soruşturma kapsamında Ankara’ya getirildi. DNA örneği alınan Sönmez’in tanık olarak verdiği ifadesinde ‘saldırgan’ olarak yayınlanan fotoğraftaki kişinin oğlu olduğunu söylediği öğrenildi.

Saldırıyı üstlenen TAK’ın bombacı olduğunu öne sürdüğü Abdulbaki Sönmez’in babası Musa Sönmez, ifadesi ve DNA örneği alındıktan sonra serbest bırakıldı. Musa Sönmez’in, Salih Neccar adıyla fotoğrafı yayımlanan saldırganın oğlu Abdulbaki olduğunu söylediği öğrenildi.

“Bombacının kimliği, DNA eşleştirmesinden sonra netlik kazanacak”

Bombacının kimliği, DNA eşleştirmesinden sonra netlik kazanacak. Sönmez’in 2005’te oğlu için kayıp başvurusunda bulunduğu belirlendi. Türk Resmi makamları saldırganın YPG üyesi Suriyeli Salih Neccar olduğunu açıklamıştı. Ankara saldırısında kullanılan aracı çalan hırsızlık çetesinin, aracın saldırıda kullanılacağını bildiği öne sürüldü. Saldırı ile ilgili gözaltına alınan 21 kişi, polisteki işlemlerinin ardından dün Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusu sonrası 7 kişi serbest bırakılırken, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edilen 14 şüpheli ise tutuklandı. Tutuklananlar arasında Kubbettin O., Metin A., Abdülaziz A. ve hırsızlık çetesi üyesi 3 kişi de bulunuyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bizi Facebook’tan takip edin!
Arşiv

Mobil site